Cibrail ABUL

Adı Soyadı: Cibrail ABULdocotricon1

Doğum Yeri-Yılı: Mazıdağı - 19**

Ünvanı: Aile Hekimi

Aile Hekimi Birimi: 470435

Yabancı Dil: İngilizce

Eğitim: Dicle  Tıp Fakültesi

Mail:cibrail.abul@saglik.gov.tr

DEĞERLİ VATANDAŞLAR,
SİZE DAHA İYİ HİZMET VEREBİLMEK İÇİN VE AİLE HEKİMLİĞİ SİSTEMİNDEN EN ÜST DÜZEYDE FAYDALANABİLMENİZ İÇİN AŞAĞIDAKİ KURALLARA UYMANIZ ÖNEMLİDİR.

1- GEBE KALDIĞINIZDA HEMEN ( MÜMKÜNSE İLK 2 AY İÇERİSİNDE )MUHAKKAK AİLE HEKİMİ VEYA HEMŞİRENİZİ HABERDAR EDİNİZ .

2- GEBELİK KONTROLLERİNİZ İÇİN EBENİZİN SİZE SÖYLEDİĞİ TARİHLERDE MUHAKKAK AİLE SAĞLIĞI MERKEZİNE GİDİNİZ.UZMAN KADIN DOĞUM DOKTORUNA GİTSENİZ DAHİ HER DÖNÜŞÜNÜZDE EBENİZE UĞRAYIN ,Bİ,LGİ VERİNİZ.BU İŞLEMLER DOĞACAK BEBEĞİNİZİ SİSTEME KAYDETMEK VE 6 YAŞINA GELEN KADAR KONTROL ETMEK İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR.

3- GEBELİK VE LOHUSALIK İLE İLGİLİ SORU VE ŞİKAYETLERİNİZİ 05416976636 NOLU TELEFONLA AİLE HEKİMİ VEYA EBENİZE İLETİNİZ.

4- BEBEĞİNİZİN ÖZÜRLÜ OLMAMASI İLE İLGİLİ TESTLERİ BEBEK DOĞDUKTAN SONRAKİ 5. GÜNDEN SONRA YANİ BİRKAÇ GÜN EMZİRMEDEN SONRA TOPUK KANI TESTLERİ İÇİN MUHAKKAK AİLE SAĞLIĞI MERKEZİNE GETİRİNİZ.HASTAHANE DE YAPILSA BİLE BU TESTLERİN EMZİRMEDEN SONRA TEKRAR YAPILMASI ÇOK ÖNEMLİDİR.

5- AİLENİZE YENİ KATILAN(GELİN GELMESİ),YA DA AYRILAN OLURSA (GELİN VERME GİBİ) ,ADRES VEYA TELEFON DEĞİŞİKLİĞİ GİBİ DURUMLARI MUHAKKAK TELEFONLA VEYA BİZZAT MÜRACAAT EDEREK AİLE HEKİMİNİZİ BİLGİLENDİRİNİZ.

6- ÇOCUKLARINIZIN AŞILARINI VE BOY-KİLO KONTROLLERİNİ , 15-49 YAŞ ARASINDAKİ KADINLARINDA 6 AYDA BİR DÜZENLİ TANSİYON KONTROLLERİ YAPTIRMASI GEREKİR.

7-SALI GÜNLERİ KÖYLERE MUAYENEYE GİTTİĞİMDEN DOLAYI ACİL HALLER DIŞINDA HASTALARIN GELMEMESİ RİCA OLUNUR.

 DR. CİBRAİL ABUL
470435 NOLU AİLE HEKİMİ